Kontakta oss

För ytterligare information och förfrågningar, vänligen kontakta avdelningarna nedan.

Huvudkontor & verkstad

Adress

Taljegårdsgatan 12
SE-431 53 Mölndal
SVERIGE

}

Öppettider

Kontor: 08:00 – 16:30
Verkstad: 07:00 – 16:00

w

Telefon

Telefonväxel: +46 31 807000

Kranlyft Sverige

Försäljning Maeda, Klaas & Valla – Norden, Europa.

Anders Karlsson

Försäljningschef

Tel: +46 31 80 70 14
Mobil: +46 734 269 999
anders.karlsson@kranlyft.com

Klas Rolofsson

Försäljningsansvarig Sverige

Tel: +46 31 80 70 29
Mobil: +46 722 175 163
klas.rolofsson@kranlyft.com

För tekniska frågor

Mikael Issakainen

Eftermarknadschef

Tel: +46 31 80 70 09
Mobil: +46 70 288 70 12
mikael.issakainen@kranlyft.com

Gunnar Hamfeldt

Teknisk support

Tel: +46 31 80 70 11
Mobil: +46 761 10 63 04
gunnar.hamfeldt@kranlyft.com

Mattias Aronsson

Teknisk support

Tel: +46 31 80 70 05
Mobil: +46 706 06 19 05
mattias.aronsson@kranlyft.com

Bruno Roussel

Utbildning/produktsupport

Tel: +46 31 80 70 23
Mobil: +46 727 151 860
bruno.roussel@kranlyft.com

För reservdelar

Henrik Nilsson

Reservdelar

Tel: +46 31 80 70 27
Mobil: +46 703 03 15 03

spareparts@kranlyft.com
henrik.nilsson@kranlyft.com

För finansiella frågor

Helen Bohm

Controller

Tel: +46 31 80 70 14
Mobil +46 725 590 012
helen.bohm@kranlyft.com

Försäljningsstöd, allmänna frågor, import & export

Tina Nordqvist

Orderadministration/logistik

Tel: +46 31 80 70 02
Mobil: +46 (0)722 13 35 34
tina.nordqvist@kranlyft.com

Marit Hammer

Administration

Tel: +46 31 80 70 15
Mobil: +46 705 40 70 28
marit.hammer@kranlyft.com

Marknadsföring & kommunikation

Ann Svensson

Marknadsansvarig

Tel: +46 31 80 70 28
Mobil: +46 722 195 386
ann.svensson@kranlyft.com

Ledning

Jurgen Vater

Vd - Försäljning Afrika/Mellanöstern

Tel: +46 31 80 70 01
Mobil: +46 703 343 053
jurgen.vater@kranlyft.com